Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi

Zawody

Rok szkolny 2016/2017

 

AWANS DO MISTRZOSTW POLSKI NASZYCH SZACHISTÓW

Magda Oborska i Artur Oborski awansowali do Mistrzostw Polski w szachach klasycznych. Magda uzyskała awans podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów w Węgierskiej Górce (8-14.10.2016) zajmując I miejsce w grupie do lat 9. Artur awansował w Półfinałach Mistrzostw Polski w Szczyrku (6-12.11.2016) zajmując II miejsce w grupie do lat 13.Magda będzie walczyła z najlepszymi szachistkami Polski w lutym 2017 w Karpaczu, a Artur z najlepszymi szachistami w kwietniu 2017 w Drzonkowie.

 Powodzenia!

 

Ogólnopolski Turniej Siatkówki  Dziewcząt

6 listopada odbył się Ogólnopolski Turniej Siatkówki  dziewcząt. Nasze dziewczyny z klasy sportowej 5a w składzie: Martyna Wrześniewska, Ania Brodzińska i Martyna Widera zajęły 2 miejsce. W turnieju wzięło udział 16 drużyn z 8 klubów. Zwyciężyła drużyna z Krakowa,3 miejsce zajęła drużyna z Będzina. Drugi  nasz  zespół w składzie: Matylda Mrozowska-Satała, Natalia Niemczyk i Martyna Gorgoń wywalczył miejsce 11.Wszystkim dziewczynom serdecznie gratuluję, a w szczególności medalistkom!!!!!!!!!!Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy w tym dniu pod nieobecność trenerki– Ewy Fronczek  sprawowali opiekę, wspomagali zawodniczki i mocno je dopingowali.

 

AWANS SZACHISTÓW SP2 DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

    3 listopada w Wojkowicach Kościelnych odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach. Drużyna z SP2 w składzie: Magda Oborska, Krzysztof Bugajski, Mateusz Salamon  i Artur Oborski zajęła I miejsce, pokonując trzy drużyny z Dąbrowy Górniczej i jedną z Wojkowic Kościelnych. Uzyskała w ten sposób awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22 listopada w Częstochowie.

MISTRZOSTWO POWIATU W SZACHACH

 

Dnia 24 października w Wojkowicach Kościelnych odbyły się powiatowe zawody w szachach drużynowych. Miasto Czeladź reprezentowali uczniowie SP2 w składzie: Magda Oborska (kl.3e), Krzysztof Bugajski (kl.4a), Mateusz Salamon (kl.5a) i Artur Oborski (kl.6b).Drużyna naszej szkoły była bezkonkurencyjna wygrywając wszystkie mecze i zajmując I miejsce. Uzyskała tym samym awans do szczebla rejonowego.

 

Rok szkolny 2015/2016

MISTRZOSTWO POWIATU BĘDZIŃSKIEGO W CZWÓRBOJU LA

W  dniu 10 maja dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej zdobyli 1 miejsce w zawodach powiatowych w czwórboju lekkoatletycznym. Indywidualnie zdobyliśmy aż 11 medali na 24 możliwych. Sonia Renchen zdobyła złoty medal w biegu na 600m, Julia Otorowska wywalczyła dwa srebrne medale w biegu na 60m i rzucie piłeczką palantową,  Kinga Maziar medal srebrny i brązowy w skoku w dal i biegu na 60m, Julia Mikuliszyn dwa brązowe medale – bieg 60m i rzut piłeczką palantową. Wśród chłopców bezkonkurencyjny w rzucie piłeczką palantową okazał się Damian Urbański, dodatkowo wywalczył trzecie miejsce w biegu na 60m, Igor Fijałkowski zdobył srebro w biegu na 1000 m, Robert Domagała wywalczył brązowy medal w rzucie piłeczką palantową.Tym samym Nasi uczniowie zakwalifikowali się do zawodów regionalnych.

 

SUKCES NASZEGO SZACHISTY

  Uczeń naszej szkoły – Artur Oborski z kl.5b – zajął I miejsce w Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Turniej odbył się w dniach 7-8 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Uczestniczyło w nim prawie 600 osób, głównie z Polski i Węgier.

Półfinały Mistrzostw Śląska

Bardzo dobrze zagrały nasze dziewczeta z klasy sportowej 6a w rozgrywanych w sobotę półfinałach Mistrzostw Śląska. Zawody odbyły się w Tychach. Uległy tylko drużynie z Jastrzębia (13:15; 12:15). Przed dziewczętami  jeszcze tylko rewanże z tymi samymi zespołami. Awans do finału jest bardzo blisko. Dziewczęta zagrały w składzie : Kinga Maziar, Julia Mikuliszyn , Wiktoria Mendyk, Karolina Janda, Natalia Płaza i Magda Kita. Trenerem zespołu jest pani Ewa Fronczek.

 Zawody w piłce siatkowej dziewcząt

W dniu 21 kwietnia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 zawody w piłce siatkowej dziewcząt klas 3. Do turnieju przystąpiło 32 zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i 7. Najlepszą siatkarką okazała się Alicja Wojtanek(SP 1), II miejsce zajęła Natalia Detko(SP1), pozostałe miejsca od III do VI zajęły dziewczęta z naszej szkoły: Natalia Domagała, Aleksandra Łoś, Julia Wagner, Roksana Nowak.

Wszystkie dziewczęta zapraszamy do klasy sportowej w przyszłym roku szkolnym.

Ewa Fronczek

AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W BADMINTONIE

Bardzo dobry występ na zawodach regionalnych w badmintona naszych zawodników ze szkoły podstawowej. Dziewczęta w składzie Wiktoria Mendyk i Kinga Maziar  zajęły I miejsce. Chłopcy - Damian Urbański i Kamil Łukasik zajęli II miejsce. Tym samy awansowali do najwyższego szczebla zawodów - wojewódzkich.

 

Awans szachistek SP 2 do finału wojewódzkiego

 

W dniu 8.03.2016 w Wojkowicach Kościelnych odbyły się regionalne drużynowe zawody szachowe. Dziewczęta w składzie Magda Oborska i Magdalena Kita zajęły I miejsce i powtórzyły sukces z ubiegłego roku. Uzyskały awans do finału wojewódzkiego, na którym zmierzą się z najlepszymi szachistkami na Śląsku. Indywidualnie Magda Oborska zajęła I miejsce, a Magdalena Kita - II miejsce.

 

Wicemistrzostwo powiatu w tenisie stołowym

Uczennice klasy sportowej 6a, zajęły 2 miejsce w zawodach powiatowych w tenisie stołowym. Jednocześnie dziewczęta awansują do zawodów regionalnych. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu okazała sie Karolina Janda, dobrze zagrała Kinga Maziar i Julia Mikuliszyn. Trenerem zespołu jest pani Ewa Fronczek.

Redakcja strony: Zawody Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację:MZS
  • Pierwsza publikacja:Skowron Ewa2016-02-23 10:56:20
  • Aktualizacja publikacji:Skowron Ewa2016-11-14 08:36:09
  • Wytworzenie publikacji:Skowron Ewa2016-11-14 08:36:04
  • Zatwierdzenie informacji:Skowron Ewa2016-11-14 08:36:04
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
ul. Szkolna 6,
41-250 Czeladź
Tel. 32 265 85 69
sp2[at]sp2.czeladz.pl

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl