Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi

Jesteś na: Strona główna / Nasza szkoła / Sport / Sukcesy sportowe

Sukcesy sportowe

 

2016/2017

 

AWANS DO MISTRZOSTW POLSKI NASZYCH SZACHISTÓW

Magda Oborska i Artur Oborski awansowali do Mistrzostw Polski w szachach klasycznych. Magda uzyskała awans podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów w Węgierskiej Górce (8-14.10.2016) zajmując I miejsce w grupie do lat 9.Artur awansował w Półfinałach Mistrzostw Polski w Szczyrku (6-12.11.2016) zajmując II miejsce w grupie do lat 13.Magda będzie walczyła z najlepszymi szachistkami Polski w lutym 2017 w Karpaczu, a Artur z najlepszymi szachistami w kwietniu 2017 w Drzonkowie.

Powodzenia

II MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ

6 listopada odbył się Ogólnopolski Turniej Siatkówki  dziewcząt. Nasze dziewczyny z klasy sportowej 5a w składzie: Martyna Wrześniewska, Ania Brodzińska i Martyna Widera zajęły 2 miejsce. W turnieju wzięło udział 16 drużyn z 8 klubów. Zwyciężyła drużyna z Krakowa,3 miejsce zajęła drużyna z Będzina. Drugi  nasz  zespół w składzie: Matylda Mrozowska-Satała, Natalia Niemczyk i Martyna Gorgoń wywalczył miejsce 11.Wszystkim dziewczynom serdecznie gratuluję, a w szczególności medalistkom!!!!!!!!!!Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy w tym dniu pod nieobecność trenerki– Ewy Fronczek  sprawowali opiekę, wspomagali zawodniczki i mocno je dopingowali.

 

AWANS SZACHISTÓW SP2 DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

3 listopada w Wojkowicach Kościelnych odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach. Drużyna z SP2 w składzie: Magda Oborska, Krzysztof Bugajski, Mateusz Salamon  i Artur Oborski zajęła I miejsce, pokonując trzy drużyny z Dąbrowy Górniczej i jedną z Wojkowic Kościelnych. Uzyskała w ten sposób awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22 listopada w Częstochowie.

 

MISTRZOSTWO POWIATU W SZACHACH

 

Dnia 24 października w Wojkowicach Kościelnych odbyły się powiatowe zawody w szachach drużynowych. Miasto Czeladź reprezentowali uczniowie SP2 w składzie: Magda Oborska (kl.3e), Krzysztof Bugajski (kl.4a), Mateusz Salamon (kl.5a) i Artur Oborski (kl.6b).Drużyna naszej szkoły była bezkonkurencyjna wygrywając wszystkie mecze i zajmując I miejsce. Uzyskała tym samym awans do szczebla rejonowego.

 

 

2015/2016

Turniej siatkówki

W sobotę dziewczęta dziewczęta klasy sportowej 4 a, brały udział w turnieju siatkówki w Dąbrowie Górniczej. Na 13 drużyn zajęły miejsce 1, 2,6 i 10. Najlepsza nasza "dwójka" - Anna Brodzińska i Martyna Wrześniewska były niepokonane. Gratulujemy
 

IV Miejsce W Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju

Dziewczęta Z Klasy 5 I 6 Wywalczyły Dzisiaj W Mikołowie 4 miejsce W Finale Wojewódzkim. Na13 drużyn zajęły miejsce 1,2,6 i 10. Najlepsza nasza "dwójka" - Anna Brodzińska i Martyna Wrześniewska były niepokonane. Gratulujemy.  

I miejsce na olimpiadzie lekkoatletycznej im. Henryka Grabowskiego

 

17 medali zdobyli nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej na dzisiejszej olimpiadzie. Złoto: Anna Brodzińska (skok w dal), Sonia Renchen (600m), Martyna Kołton (rzut piłeczk ąpalantową),Kacper Nowakowski (skok w dal), Filip Szuiński (300m), Igor Fijałkowski (1000m), Michał Sadłoń (rzut piłeczką palantową), Maks Nowak (bieg 60m). 

Srebro: Sonia Renchen (bieg 60m),Maks Nowak (300m), Michał sadłoń (skok w dal), Kacper Nowakowski (rzut piłeczką palantową), Igor Fijałkowski (bieg 60m),

Brązowy medal zdobyli:Martyna Wrześniewska (skok w dal), Zosia Malinowska (600m ), Daniel Wałek (rzut piłeczką palantową)

G R  A  T  U  L  A  C  J  E

Awans do kadry Śląska w piłce siatkowej

Nasze uczennice klasy sportowej  6a  dostały się do kadry Śląska w piłce siatkowej. Zaraz po zakończeniu roku szkolnego wyjadą na obozy szkoleniowe z najlepszymi siatkarkami na Śląsku. Gratulujemy


 

 

NASZA „DWÓJKA” W FINALE MISTRZOSTW ŚLĄSKA

Zakończyły się eliminacje rozgrywek mini piłki siatkowej w kategorii „dwójek”. Rozgrywki trwały od stycznia, a przystąpiło do nich 117 drużyn. Nasz zespól – uczennice klasy czwartej- awansowały do finału, w którym zagra osiem najlepszych drużyn na Śląsku. Drużyna wystąpiła w składzie : Martyna Wrześniewska, Ania Brodzińska i Martyna Widera. Trenerem zespołu jest pani Ewa Fronczek.

 

zdjęcie grupowe

MISTRZOSTWO POWIATU BĘDZIŃSKIEGO W CZWÓRBOJU LA

W  dniu10 maja dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej zdobyli 1 miejsce w zawodach powiatowych w czwórboju lekkoatletycznym. Indywidualnie zdobyliśmy aż 11 medali na 24 możliwych. Sonia Renchen zdobyła złoty medal w biegu na 600m, Julia Otorowska wywalczyła dwa srebrne medale w biegu na 60m i rzucie piłeczką palantową,  Kinga Maziar medal srebrny i brązowy w skoku w dal i biegu na 60m, Julia Mikuliszyn dwa brązowe medale – bieg 60m i rzut piłeczką palantową. Wśród chłopców bezkonkurencyjny w rzucie piłeczką palantową okazał się Damian Urbański, dodatkowo wywalczył trzecie miejsce w biegu na 60m, Igor Fijałkowski zdobył srebrow biegu na 1000 m, Robert Domagała wywalczył brązowy medal w rzucie piłeczką palantową. Tym samym Nasi uczniowie zakwalifikowali się do zawodów regionalnych.

SUKCES NASZEGO SZACHISTY

   ArturUczeń naszej szkoły – Artur Oborski z kl.5b – zajął I miejsce w Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Turniej odbył się w dniach 7-8 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Uczestniczyło w nim prawie 600 osób, głównie z Polski i Węgier

 

Półfinały Mistrzostw Śląska

skład drużynyBardzo dobrze zagrały nasze dziewczeta z klasy sportowej 6a w rozgrywanych w sobotę półfinałach Mistrzostw Śląska. Zawody odbyły się w Tychach. Uległy tylko drużynie z Jastrzębia (13:15; 12:15). Przed dziewczętami  jeszcze tylko rewanże z tymi samymi zespołami. Awans do finału jest bardzo blisko. Dziewczęta zagrały w składzie : Kinga Maziar, Julia Mikuliszyn , Wiktoria Mendyk, Karolina Janda, Natalia Płaza i Magda Kita. Trenerem zespołu jest pani Ewa Fronczek.

 

V MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM W SZACHACH

 

   Dnia 7 kwietnia 2016 w Częstochowie odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Szachach.  Naszą szkołę podstawową reprezentowały Magda Oborska i Magdalena Kita i zajęły bardzo wysokie V miejsce, poprawiając wynik z ubiegłego roku o 4 miejsca.Po długiej i zaciętej rywalizacji dziewczęta zdobyły 8 punktów – tyle samo co drużyny na 3 i 4 miejscu i o końcowej klasyfikacji decydowała punktacja pomocnicza.Indywidualnie najmłodsza uczestniczka Mistrzostw Magda Oborska zajęła VI miejsce, a Magdalena Kita była XIX.

 

 AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO W BADMINTONIE

    Bardzo dobry występ na zawodach regionalnych w badmintona naszych zawodników ze szkoły podstawowej. Dziewczęta w  składzie Wiktoria Mendyk i Kinga Maziar  zajęły I miejsce. Chłopcy - Damian Urbański i Kamil Łukasik zajęli II miejsce. Tym samy awansowali do najwyższego szczebla zawodów - wojewódzkich.
 

 

ZNAKOMITY WYSTĘP SZACHISTEK Z GIMNAZJUM

 

9 marca w Wojkowicach Kościelnych odbyły się regionalne zawody w szachach dziewcząt. Na turnieju świetnie spisały się nasze uczennice Daria Oczkiewicz i Jessica Paprota. Dziewczęta zajęły drugie miejsce i awansowały do zawow szczebla wojewódzkiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

DZIEWCZĘTA Z MZS  MISTRZAMI POWIATU BĘDZIŃSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ

 

Uczennice klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 zajęły I miejsce w zawodach powiatowychw piłce siatkowej. Tym samym awansowały do zawodów regionalnych.Drużyn wystąpiła  w składzie : Zuzanna Gut, Karolina Janda, Ada Janowska, Magdalena Kita, Wiktoria Kowalska, Kinga Maziar, Wiktoria Mendyk, Julia Mikuliszyn, Natalia Mitka, Julia Otorowska, Natalia Płaza. Trenerem zespołu jest pani Ewa Fronczek.

 

Wicemistrzostwo powiatu w tenisie stołowym

Uczennice klasy sportowej 6a zajęły 2 miejsce w zawodach powiatowych w tenisie stołowym. Jednocześnie dziewczęta awansują do zawodów regionalnych. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu okazała sie Karolina Janda, dobrze zagrała Kinga Maziar i Julia Mikuliszyn. Trenerem zespołu jest pani Ewa Fronczek

 

Brązowy medal na festiwalu siatkówki – Czeladź 2016

 

festiwal siatkówski

 Pierwszy dzień siatkarskich  zmagań za nami. 32 drużyny walczące na 8 boiskach i ponad 90 zawodniczek na hali Mosir, tak statystycznie można przedstawić turniej „dwójek”. Dużą niespodziankę sprawiła nam nasza drużyna MCKS Czeladź, która po zaciętym meczu z Będzinem w tie-breaku wywalczyła brązowy medal. Dziewczęta - uczennice klasy sportowej w Miejskim Zespole Szkół, wystąpiły w składzie: Anna Brodzińska, Martyna Wrześniewska i Martyna Widera. Trenerem dziewcząt jest pani Ewa Fronczek.
Wszystkim zawodniczkom  gratulujemy bardzo dobrej gry na wysokim poziomie szkolenia siatkarskiego.

 Mistrzostwo Czeladzi w badmintonie chłopców

drużyna chłopców

 

 

 

W dniu 28 stycznia 2016 roku na hali MOSiR w Czeladzi odbyły się Mistrzostwa Czeladzi w badmintonie drużynowym chłopców w kategorii szkół podstawowych. Drużyna składała się z dwóch zawodników. Szkołę naszą reprezentowały dwa zespoły.  W pierwszym zespole zagrali: Damian Urbański i Kamil Łukasik, a w drugim Kacper Nowakowski i Robert Domagała. Zespołowo drużyny z MZS-SP2 zajęły miejsca pierwsze i drugie, a indywidualnie miejsca I-IV. Pierwszy zespół uzyskał awans do zawodów powiatowych, które odbędą się 2 lutego w Będzinie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

IV Grand Prix Czeladzi w badmintonie

 

drużyna dziewcząt

17 stycznia 2016 roku w hali MOSiR w Czeladzi odbył się IV turnieju z cyklu Grand Prix Czeladzi w badmintonie. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy w kategorii klas 4 i młodszych zajęli całe podium. Zofia Malinowska była pierwsza przed Zuzanną Wojciechowska i Martyną Wrześniewską.

 

Redakcja strony: Sukcesy sportowe Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację:Skowron Ewa
  • Pierwsza publikacja:Skowron Ewa2016-11-14 08:28:29
  • Aktualizacja publikacji:Skowron Ewa2016-11-14 08:28:34
  • Wytworzenie publikacji:Skowron Ewa2016-11-14 08:28:29
  • Zatwierdzenie informacji:Skowron Ewa2016-11-14 08:28:29
Drukuj Liczba odwiedzin: 56
ul. Szkolna 6,
41-250 Czeladź
Tel. 32 265 85 69
sp2[at]sp2.czeladz.pl

Dane adresowe

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl